Rejestracja
Dodaj ogłoszenie
Nowe ścieżki rowerowe w Bydgoszczy


Niemal 13 mln zł na ścieżki rowerowe

 

 

 

Tylko w tym roku na infrastrukturę dróg rowerowych w Bydgoszczy wydanych zostanie 13 mln zł! Ponad 20 km dróg - tak dużej skali inwestycji w naszym mieście w tym zakresie jeszcze dotąd nie było. O planowanych inwestycjach podczas spotkania ze środowiskami rowerowymi rozmawiali prezydent Rafał Bruski i jego zastępca Stefan Markowski.

 

To dobry moment, żeby podziękować za prace pełnomocnikowi Łukaszowi Juszczakowi. To także dowód na to, że sprawdza sie formuła jego pracy – mówił podczas spotkania z rowerzystami prezydent Rafał Bruski. Plan inwestycji powstał w oparciu o konsultacje ze środowiskami rowerowymi, w czym pośredniczył powołany przez prezydenta w kwietniu ub. r. społeczny pełnomocnik ds. komunikacji rowerowej Łukasz Juszczak.

Harmonogram prac w tym roku obejmuje 10 inwestycji: 9-kilometrową trasę Fordon – Myślęcinek, 1,5 km wzdłuż ul. Wojska Polskiego (odcinek Magnuszewska – budowany most po obu stronach oraz po stronie południowej odcinek od ul. Sokola do budowanego mostu w ciągu Trasy Uniwersyteckiej), 0,7 km na ul. Magnuszewskiej (strona zachodnia od ul. Glinki do Wojska Polskiego), 1-kilometrowy odcinek w ciągu ul. Sułkowskiego – Ogińskiego (po obu stronach od ul. Berwińskiego do Cichej), 0,9 km wzdłuż ul. Solskiego (strona południowa od ul. Leszczyńskiego do Ugory), 1,8-kilometrowy odcinek ul. Koronowskiej (strona wschodnia od ul. Chmurnej do Opławiec), 0,6 km kontrapas na Gdańskiej (od Świętojańskiej do pl. Wolności), 1,1-kilometrowy fragment ul. Szubińskiej (po obu stronach z wyłączeniem części już zrobionych od wiaduktu kolejowego do ul. Pięknej), 0,9 km Zdobywców Wału Pomorskiego – Jana Pawła II (od Wojska Polskiego do r. Toruńskiego) oraz 0,4 km wzdłuż ul. Jeździeckiej (po stronie północnej od Słowackiego do ul. Bydgoskiej). Łącznie daje to niemal 18 km nowych ścieżek rowerowych!

Zobacz, jakie trasy rowerowe powstaną w tym roku PDF

Jednocześnie w rezerwie są dwie inwestycje, które będą mogły zostać zrealizowane również jeszcze w tym roku pod warunkiem korzystnych rozstrzygnięć przetargowych. Na ww. inwestycje (oprócz ścieżki Fordon – Myślęcinek, na którą miasto otrzymało dofinansowanie), przeznaczono 6 mln zł. Jeśli na realizację wspomnianych inwestycji po przeprowadzeniu przetargów uzyska się niższe koszty od przewidywanych, to będzie można przystąpić do budowę 1,1 km ścieżki wzdłuż ul. Rejewskiego (strona wschodnia od ul. Akademickiej do Fordońskiej) oraz 0,5 km wokół ronda Grunwaldzkiego (czyli brakujący fragment w ciągu już istniejącej ścieżki ul. Focha – Stary Kanał Bydgoski).

Ponadto, w ramach dwóch dużych inwestycji realizowanych obecnie na terenie miasta, budowy linii tramwajowej do dworca PKP i Trasy Uniwersyteckiej, powstaną drogi rowerowe: od ul. Focha do Zygmunta Augusta (1,9 km) i 1-kilometrowy odcinek od Wojska Polskiego do Ogińskiego. Daje to łącznie ok. 22,4 km nowych dróg rowerowych w 2012 r.

Spotkanie środowisk rowerowych z prezydentem było też okazją do rozmów o dalszych inwestycjach w infrastrukturę służącą rowerzystom (m.in. stojaki). Podsumowano również rok działalności społecznego pełnomocnika ds. komunikacji rowerowej.

 

Źródło: www.bydgoszcz.pl

Reklama